Meyhankoli
Anasayfa
En9
Restoran Hikayeleri
Senden Benden Bizden
Detaylı Arama
Restoranını Ekle
meyhankoli

 Meyhankoli 

Meyhankoli

Çeşme Bazlama Kahvaltı Nişantaşı

Çeşme Bazlama Kahvaltı Nişantaşı, Şişli, İstanbul 120
Teşvikiye, Ahmet Fetgari Sk. No:40, 34365 Şişli/İstanbul, Türkiye Şişli, İstanbul, İstanbul
Phone: 0541 229 52 62

Çeşme Bazlama Kahvaltı Nişantaşı
Şişli, İstanbul

rating 4,5

Web'deki Puanlar ve Ortalama Fiyat Bilgisi

Çalışma Saatleri
09:00–17:00 (Bugün)
Diğer Günler
Restoran Kategorileri
Mutfak Türleri Cafe
Mutfak Türleri
Mutfak Türleri Anadolu Mutfağı
Mutfak Türleri Brunch
Mutfak Türleri Türk Mutfağı
Öne Çıkan Özellikleri
Öne Çıkan Özellikleri Dış Mekan
Öne Çıkan Özellikleri Kahvaltı
Öne Çıkan Özellikleri Kredi Kartı
Öne Çıkan Özellikleri İnternet
Sosyal Medya
Web ve Sosyal Medya Hesaplar Website facebook_address instagram_address
Paylaş
Adres
Teşvikiye, Ahmet Fetgari Sk. No:40, 34365 Şişli/İstanbul, Türkiye
Restoran Yorumları
user_img
Devamını oku zomato_url 16-03-2019 4,0
İlk gittiğimde çok övdükleri için heyecanla gitmiştim fakat hiç tahmin ettiğim gibi olmadı. Öncelikle porsiyonları çok küçük...
user_img
google 15-03-2019 5,0
Oldukça kalabalık bir arkadaş grubu ile gittiğimiz ve herkesin memnun kalabildiği ender yerlerden. Gerek sunum, gerek lezzet, gerek ilgi alaka, gerekse ürün çeşitliliği ile muazzam bir işletme. Bazlaması harika. Ancak Nurtella olarak adlandırdıkları bir süt reçeli var ki lezzetinin yanında kelimeler kifayetsiz kalır o derece :) Bir de unutmadan Nurten Anne'nin içtenliği ilgi alakası muhteşem. Sırf Nurten Anne için bile tekrar giderim mekana.
user_img
google 15-03-2019 5,0
Etrafımda ağız tadına güvendiğim pek çok kişinin gittiğini fark etmemle birlikte kısa sayılmayacak bir zaman önce mekanı gözlem altına aldım. Periyodik olarak yemek ve kahvaltı organizasyonları yaptığım için ilk kahvaltı programını yapmak üzere Çeşme Bazlama Kahvaltı'yı seçtim. Küçük kızımı da sayarsak 13 kişilik bir ekip için rezervasyon yaptırdım. Beklenen gün geldi çattı, hem kendi adıma hem de gruptaki damak tadı benden daha güçlü arkadaşlarım adına oldukça heyecanlı bir gündü. Gelmeden önce fotoğrafları yeteri kadar stalkladığım için masaya gelecekleri biliyordum. Bununla birlikte mekanın atmosferi, ürünlerin lezzetleri, ekibin misafirperverliği gibi detayları deneyimlemek için heyecanlıydım. İşletmenin sahibi Nurten Anne ve kızı. Kadınların böyle girişimler içinde yer almasını çok önemsiyorum, başarılarını görmekten mutluluk duyuyorum. Masada yer alan her kahvaltılık özenle hazırlanmış ve oldukça lezzetliydi. Nurten Anne'nin kendi hazırladığı 36 farklı reçel var, en öne çıkan lezzet diyebilirim. Süt reçeli (nam-ı diğer Nurtella) gibi ilk kez denediğim tatlar da oldu, satmıyorlarmış yoksa kesin alırdım. Mekanın isminde de yer alan bazlama ise en merak ettiğim lezzetti, malum kendin yapmıyorsan iyisine denk gelmek kolay değil. Şimdiye kadar evimin dışında yediğim bazlamalar arasında ilk 3'e girer belki de en iyisi. Zaten donatılmış masaya gözleme ve menemen de söyledik, adeta bir kuş sütü eksikti :) İçeride bir İzmir Alaçatı havası alıyorsun, özlem gidermek isteyenler için iyi bir alternatif. Ayrıca ekip oldukça ilgili, kalabalık grup o akdar hızlı tüketmemize rağmen masada boş tabak göremedim. Ayrıca mekan sahibi hanımefendiler anne kız masamıza geldiler, memnun olup olmadığımızı sordular, çok ince bir davranış. Özellikle Nurten anne tam bir anne :)
user_img
Devamını oku zomato_url 15-03-2019 5,0
Tamam doymadan kalkmak yasak sloganı ama çatlamadan kalkabilmeliyiz. Kahvaltıyı bu kadar abartılmamalı, ben sultan mıyım şehzade mi...
user_img
google 08-03-2019 5,0
Kız arkadaşımla ankaradan gelip tavsiyeler üzerine gittik. Birçok ülkede kahvaltı yaptım, yöresel lezzetler tattım dolayısıyla masaya gelenlerin kalitesi hakkında yorum yapacak kalifikasyonda olduğumu düşünüyorum. 4 Günlük istanbul tatilimde yaptığımız en iyi tercihlerden biri oldu buraya gelmek. Masaya gelen yemeklerin kalitesi tartışılmaz. Ayrıca işletme dünyalar tatlısı bir hanımefendi tarafından işletiliyor ve kesinlikle objektif olup cebinde akreple mekana girmeyecekler için rahat olabilecekleri bir seçim. Ayrıca ikramlar ve zaman zaman küçük hediyeleri de unutmamak lazım. Her istanbula geldiğimizde kesin uğrayacağımız yerlerden.
Tüm Yorumlar
Şişli Bölgesindeki Diğer Restoranlar
Uygulamayı indir,
Hemen keşfetmeye başla
Meyhankoli mobil uygulamasıyla kendine en uygun restoranı bularak
Ye, İç, Gez, Eğlen, Paylaş