Meyhankoli
Anasayfa
En9
Restoran Hikayeleri
Senden Benden Bizden
Detaylı Arama
Restoranını Ekle
Meyhankoli.com
MEYHANKOLİ İLE KEŞFETMEYE BAŞLA
  1. Anasayfa   >  
  2. Senden Benden Bizden   >  
  3. Adım Adım Meyhaneye

Adım Adım Meyhaneye

Adım Adım Meyhaneye

Okuyucularımız için bize biraz kendinden bahseder misin?

Adım Onur takipçilerimin çoğu adımı bilmiyordur. İstanbul Marmara Üniversitesi Ekonometri bölümünden mezun olduktan sonra finans ile ilgilenmeyeceğimi düşünerek yurt dışına gitmeye karar verdim ve Kanada’ya gitmek üzereyken bir gecede karar değiştirip Belarus’a Rusça eğitimi için gittim. 6 sene orda yaşadıktan sonra 2014 yılında İstanbul’a geri döndüm.


Meyhane aşkın ne zaman başladı ve nasıl bir motivasyonla blog açma kararı verdin?

Meyhane aşkım daha lise dönemlerimde başladı. Dedelerden ve babadan gelen bir aşk... Zaten anne tarafı Selanikli olduğu için mezeler, yemekler hep yapılırdı bizim evde. E kadeh kaldırmamak da imkansız oluyor bu durumda… Üniversite döneminden beri meyhane açmak hayalimdir bu sebeple nasıl tepkiler alacağımı merak ederek blog oluşturdum.


Sana en çok keyif veren meyhaneyi sorsak?

Bozcaada Sandal, Bostancı Çakıl, Kadıköy Hayyam, Küçükyalı Foça, Bodrum Kalamar. Dahası da var…

Gerçekten merak ediyoruz, doldur videoları çekmeye nasıl karar verdin? Eğlenceli görünse de daha derin bir anlam var gibi geldi bize ama nedir işin aslı senden dinlemek isteriz…

Düşünüyorum da  doldur videolarını yapmaya çok geç başladım. Yirmi beşten fazla ülkeye gittim sonra  kendi kendime Bu kadar geziyorsun Onur, bari sayfayı biraz daha ilgi çekici yapmak için bu gezilerde bir şeyler yap. dedim. Fransa’da, Paris’te ilk dolduru spontone olarak yaptım. O zaman takipçilerim de az tabi çok ilgi çekmedi ama şu anda beğeniliyor.


Seni kadeh kaldırmaya iten nedir?

Beni kadeh kaldırmaya iten bir şey yok sanırım. Sadece hoşuma gittiği için kadehimi kaldırıyorum.

Kadeh kaldırdığı için mutlu olanlardan mı yoksa mutlu olduğu için kadeh kaldıranlardan mısın?

İkisi de diyebilirim. Ergenlik (malum ilk aşklar hüzün falan) döneminden beri mutsuz olduğum için kadeh kaldırmadım. Mutluyken kadeh kaldırıp daha mutlu olanlardanım..


Şimdiye kadar hangi ülkelere gittin, gittiklerin içinde en çok kadeh kaldırılası yer neresiydi senin için?

Çin, Kazakistan, Kırgızistan, Gürcistan, Japonya, Rusya, Belarus, Tataristan, Ukrayna, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, Mısır, Arap Emirlikleri, Meksika, Tunus, Hindistan, Arnavutluk, Bosna, Sırbistan, Makedonya, Kosova, Hollanda, İtalya, Fransa, İsviçre, Almanya, Ermenistan.. Yunanistan en kadeh kaldırılası yerlerden biri çok özel köşeleri var.


Bir sonraki durak belli mi? Yeni bir doldur videosu bekliyor mu bizi?

Şubatta 1 - Martta 3  yeni doldur videosu geliyor. Nereleri olduğu sürpriz olsun.. Sorduğumda bilenlere 70’ lik hediye ediyorum o yüzden bende kalsın.


Olmazsa olmaz sorumuza geldi sıra, çilingir sofralarının vazgeçilmez mezesi hangisi?

Bol nar ekşili kaşık salata…


Sorularımızı yanıtladığın için teşekkür ederiz, eklemek istediğin bir şey varsa şimdi söz senin…

Röportaj için teşekkür ederim. En başından beri aplikasyonunuzu bekliyordum. Gerçekten çok tutulacağına inanıyorum. Kendi meyhanemi açtığımda beni de eklersiniz diye düşünüyorum. Son olarak tüm meyhane sever arkadaşlara şunu söylemek istiyorum. Kadehinizi kaldırdığınızda kalıplara sığdırmaya çalışmayın kendinizi; canınız nasıl istiyorsa öyle ilerlesin anlarınız. Keyfinizi bozmayın, yeter ki her kadeh kaldırışınızda zevk alın…

 


Yorum Ekle
Cezmi Akın - 05-02-2018
Super
Anasayfa
En9
Öneriler
Arama
Blog
Profil