Meyhankoli
Anasayfa
En9
Restoran Hikayeleri
Senden Benden Bizden
Detaylı Arama
Restoranını Ekle
meyhankoli

 Meyhankoli 

  1. Anasayfa   >  
  2. Restoran Hikayeleri   >  
  3. Tek Duble Bomonti

Tek Duble Bomonti

Tek Duble Bomonti

Her Dublesi Tarihe Dokunan Meyhane

Galata ’nın hemen arkasında, İstanbul ’un en eski semtlerinden biri olan Bomonti; tarihi yapısıyla turistleri, eğlence anlayışıyla gençleri, eğlenmeyi seven herkesi kendisine çekmeyi sürdürmekte. Adını bu semtten alan eski usül meyhaneciliğe yaptığı yeni nesil meyhane dokunuşlarla adından söz ettiren  Tek Duble Bomonti Meyhane , ikinci sezona geçtiğimiz günlerde merhaba dedi. Şişli Bomonti ’de Mercure Bomonti Hotel girişinin hemen yanında yer alan, aynı anda 110 misafir ağırlayacak kapasiteye sahip Tek Duble Bomonti Meyhane , yeşilin ağırlıklı olduğu konseptiyle her köşesinde bulunan farklı ayrıntılarıyla sizi kendine hayran bırakacak. İstanbul canlı müzik mekanları arasında adını yazdıran Tek Duble Bomonti Meyhane, yeni nesil meyhane konseptine farklı bakış açısı geliştirdi. Solist Yağmur Akoğlu’nun yorumuyla modernize edilmiş İstanbul canlı müzik mekanları arasında dikkatleri üzerine çekmektedir. Haftanın 6 günü canlı müziğiyle misafirlerine unutulmayacak anlar yaşatan Tek Duble Bomonti Meyhane , dans etmeyi seven misafirleri için doyasıya eğlenceyi vaat ediyor.
Geleneksel meyhane lezzetlerine kattıkları özgün dokunuşlarla meze severlerin favorileri arasına kısa sürede girmeyi başaran yeni nesil meyhane, zengin menüye sahip olmakla beraber şık ve o kadar da rahat atmosfere sahip olmasıyla İstanbul canlı müzik mekanları arasında meyhaneyle canlı müzik ikilisini harmanlayan ender meyhaneler arasında popülerliğini koruyor. En güzel meze sohbettir anlayışını benimseyen Tek Duble Bomonti Meyhane; meze, sohbet ile eğlenceyi harmanlayarak tek çatı altında buluşturmaya kış sezonunda durmaksızın devam ediyor.


Anasonun Nameleri Kıskandığı Meyhane 

Meze, müzik ve sohbetten oluşan bütündür meyhane, bunlardan bir tanesi eksik kalırsa ne tadı kalır ne tuzu. İşte bunların tek çatı altında toplanmasından oluşuyor Tek Duble Bomonti Meyhane. Tek Dubleciler bilir, şarkıların suyla karışmış halidir rakı; her dublesinde anı, her tekinde şarkı, her yudumunda keyif, her namesinde eğlence vardır, kaptırırsın kendini. Yağmur Akoğlu ’nun ağızından mikrofona dökülen notalar alıp götürür maziye, sonra bir şarkı daha başlar Yağmur ’un dudaklarından dökülen işte o anda ne dert kalır ne tasa. Hele bir de soğuk kış gecesinde dışarıda yağmur yağıyor ise içeride Yağmur’un seni ısıtır içinizi. Şişli Bomonti ‘de peş peşe çalınan favori şarkılar, alkışlamaktan acıyan avuçlar, gülmekten yorulan ağızlar, şarkılara eşlik eden kadehler, masaları süsleyen meze tabakları… Yeni nesil meyhane anlayışını Tek Duble Bomonti Meyhane farkıyla deneyimleyin eminiz ki çok beğeneceksiniz.


Eski Usül Tatlara Yeni Nesil Meyhane Dokunuşları

Tarihi dokusuyla şehrin geçmişine uzanırken aynı zamanda günümüz modern eğlence hayatına kucak açıyor Şişli’nin Bomonti semti. Nevi şahsına münhasır dokuya sahip bu semtin tüm dokusunu bünyesinde barındıran Tek Duble Bomonti Meyhane , bu özelliğini menüsüne de yansıtmış. Menüsünde geçmişten günümüze uzanan meyhane kültürünün klasik meze çeşitleri, modern dokunuşların lezzet kattığı meze çeşitlerine kadar geniş ve renkli meze yelpazesi mevcut. Rakı, muhabbet ve meze ayrılamaz birbirinden, biri dahi eksik olsa dengesi şaşar insanın. İşte tam da burada Tek Duble Bomonti Meyhane ; zeytinyağlı meze çeşitlerinden deniz ürünlerine kadar Türkiye’nin dört yanından lezzete kucak açan meze çeşitleriyle damak tadınızı taçlandırmaya yeni sezonda devam etmektedir. Pek çok ürününü yöresel olarak temin etmeyi kendine görev edinmiş yeni nesil meyhane; isli midye ayrıca lime’lı levrek marine mezeleriyle misafirlerine geceye güzel bir başlangıç yaptırıyor. 
Hafta içi a la carte menüden dilediğiniz seçimi yapabileceğiniz gibi Tek Duble Bomonti ‘sin sizler için hazırladığı fix menü seçeneği ile birçok meze çeşidini deneyimleme fırsatına erişebilirsiniz. Hafta sonu misafirlerine fix menüyle servis yapmaya devam ediyor. 


Meze Kültürü Tek Duble Bomonti Meyhane ile Değişiyor 

Rakı; muhabbet eşliğinde meze olmadan hayat düşünemez, kökten bağlıdır meze kültürüne çünkü meze ile bütün olmuştur. Masanda varsa bir kadeh rakı, ona en güzel yakışan, içinde muhabbet barındıran, sevgiyle özenle yapılan meze bulundurmalısın. İşte tam burada Tek Duble Bomonti Meyhane ; zeytinyağlı meze çeşitlerinden deniz ürünlerinden oluşan meze çeşitlerine kadar Türkiye’nin dört yanından lezzete kucak açan meze çeşitleriyle damak tadınızı taçlandırmaya yeni dönemde devam ediyor. 


Sevdiklerinizle iki lafın belini kırıp, şarkılara eşlik edeceğiniz, kendinize engel olamayıp belki de dans edeceğiniz, lezzetli meze çeşitleri tadarken diğer yandan mutluluğa, sağlığa kadeh kaldıracağınız, gecenin sonunda  vazgeçilmez meyhaneleriniz arasına çoktan girmiş olacak Tek Duble Bomonti.

Yorum Ekle
Anasayfa
En9
Öneriler
Arama
Blog
Profil