Meyhankoli
Anasayfa
En9
Restoran Hikayeleri
Senden Benden Bizden
Detaylı Arama
Restoranını Ekle
meyhankoli

 Meyhankoli 

  1. Anasayfa   >  
  2. Restoran Hikayeleri   >  
  3. Adı Aysel

Adı Aysel

Adı Aysel

Adı Aysel Nuri Canşeker Röportaj

İzmir’de son dönemde adını sıklıkla duyuran ve her yaştan misafirine eğlence ile birlikte leziz deneyimler sunan üstelik ekonomik fiyatları ile de kitlesini memnun eden Adı Aysel’deyiz.

Karşıyaka vapur iskelesiyle Yunuslar arasında Adı Aysel, deniz kokusunu buram buram alabilmeniz için sahilde konumlanmış. Eski meyhanelerin unutulmaya yüz tutan ruhunu yaşatan ve aynı zamanda Karşıyaka’nın en iyi et restoranları arasında yer alan Adı Aysel, samimi ve sıcak ortamı, güler yüzlü personeli ve kaliteli hizmetiyle şöhretinin hakkını veriyor.

Muhteşem mezeleri ve ana yemekleriyle konuklarına lezzet şöleni sunan mekan, fasılların olduğu akşamlarda da bambaşka yolculukların adresi haline geliyor.

Mekana adım attığınız anda nostalji rüzgarı tarafından çevreleniyorsunuz. Duvarlarında Yeşilçam’ın ünlü simalarının fotoğrafları bulunuyor. Bir de çilingir sofrasından vazgeçemeyenlere özel yazılar dikkat çekiyor.

Mekanda ilerledikçe buram buram Atatürk havası esiyor sol taraftan, özel yapım bir saat tüm dikkatlerin merkezi haline geliyor.

Adı Aysel’in sahibi Nuri Canşeker ile özel bir röportaj gerçekleştirerek Adı Aysel’in hikayesini ve bilinmeyenlerini birinci ağızdan öğrendik.

Nuri Bey öncelikle zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Malum her gece dolup taşan bir mekan hayli yorucu oluyordur, fakat Adı Aysel kısa sürede adını duyurmayı başarınca sizinle görüşmek istedik.


Mekanın adı; Adı Aysel, özel bir anlamı var mı? Neden bu ismi tercih ettiniz?

Adı Aysel, çünkü  anneme ithaf edilen bir mekan.

Annemin adı Aysel olunca, tabi bir de isim olarak orijinal durunca bu ismi tercih ettik.İzmir insanının kadına verdiği öneme ve kadın merkezli hayatına atıfta bulunmayı istedik biraz da.

Bu arada görmüşsünüzdür logomuzda Audrey Hepburn resmi var, onun da sebebi annem; gençliği aynı Audrey’e benzediği için logomuzda da kendisinden bir iz olsun istedik.

 

O zaman Adı Aysel’in kadınlara özel bir mekan olduğu sonucunu çıkarabilir miyiz?

Kısmen çıkarabiliriz, bizim misafirlerimiz her yaştan ve açıkçası kadın erkek ayrımı yok. Ortamımız samimi, İzmir gibi. Çok renkli ve çok dinamik. Erkekler kadar kadınlar da geliyor işletmemize; kız kıza masalar kuruluyor, eğlence ise her zaman dorukta. Bir masa diğerine bakmıyor bile, herkes kendi aleminde kendi sohbetinde…


Peki bize biraz Adı Aysel yemeklerinden ve mezelerinden bahsedebilir misiniz?
İlk kez gelecekler için mutlaka denenmesi gereken lezzetleriniz nelerdir?

Adı Aysel’de mezelerin, yemeklerin, salataların her zaman taze olmasına çok özen gösteriyoruz. Etlerimiz de peynirlerimiz de Ulukent’ten özel olarak günlük getiriliyor. Her meze günlük üretiliyor ve bu nedenle sunduğumuz tüm tatlar en doğal haliyle misafirlerimizle buluşuyor.

Çocukları arasında ayrım yapan ebeveyn gibi hissediyorum aslında; çünkü her yemeğimiz, her mezemiz birbirinden lezzetli. Ama illaki öneride bulunmam gerekiyorsa; Girit güzeli ve tekmil favanın mutlaka denenmesi gerektiği kanısındayım. Ana yemeklerde ise favorim köfte ve antrikot.

 

Sizin fasıllarınızın da çok ünlü olduğu duyumu aldık, nitekim biz de çok beğendik. Fasıl grubunuzla ilgili de kısaca bilgi verir misiniz?

Teşekkürler, evet fasıl grubumuz bildiğiniz tüm duyguları harekete geçiriyor. Gülfidan Big Gang ile misafirlerimiz çok eğleniyor. Kanunuyla Recep, kemanıyla Ramazan ve darbukasıyla Levent misafirlerimizin kalbini fethediyor. Hem sanatları muhteşem hem de sesleri güzel. Adı Aysel’in havasına çok seslilik katıyorlar. Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri sahne alıyorlar.

 

Adı Aysel’de en çok dikkatimizi çeken detaylardan biri de Atatürk resimli saat oldu. Onu da çok beğendik, detay demeyi de pek tercih etmiyoruz aslında çünkü saat imza niteliğinde. Biraz açar mısınız?

Evet, Adı Aysel’e özel bir tasarım yaptırdık, Atatürk izinde bir nesil olarak gözü hep üzerimizde olsun istedik. Çok da yakıştı Adı Aysel’e, imza dediniz bizim de amacımız bunu hissettirmekti. Çilingir sofralarının kurulabilme sebebine gönderme yapma arzumuzu hayata geçirdik.

 

Son olarak, Adı Aysel hangi günler ve hangi saatler arasında hizmet veriyor. Bunu da öğrenebilir miyiz?

Kapılarımız her gün açık, gündüz 16:00’da servisimiz başlıyor gece 02:00’ye kadar devam ediyor. Kandillerde ve Ramazan ayında prensip gereği işletmemiz faaliyetlerine geçici bir araya veriyor sonrasında yine eski düzene dönüyoruz.

 

 


Yorum Ekle
Uygulamayı indir,
Hemen keşfetmeye başla
Meyhankoli mobil uygulamasıyla kendine en uygun restoranı bularak
Ye, İç, Gez, Eğlen, Paylaş

Anasayfa
En9
Öneriler
Arama
Blog
Profil