Meyhankoli
Anasayfa
En9
Restoran Hikayeleri
Senden Benden Bizden
Detaylı Arama
Restoranını Ekle
meyhankoli

 Meyhankoli 

  1. Anasayfa   >  
  2. Restoran Hikayeleri   >  
  3. Küçük Kulüp Meyhane

Küçük Kulüp Meyhane

Küçük Kulüp Meyhane

Nişantaşı ‘nda Mahalle Meyhanesi

Ben Egemen Yamantürk,  İstanbul'a yaklaşık 2 sene önce, 2016'nın başında geldim. Burada Mutfak Sanatları Akademisi ’nde Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği programına katıldım. Meyhane hayalim vardı benim, normalde Ankara 'da meyhane açmayı düşünüyordum ama İstanbul 'da yaşayan dostlarımız neden İstanbul ‘da meyhane açmıyorsun dediler, böylece İstanbul ‘da meyhane açmayı düşünmeye başladık. O zaman, Nişantaşı ‘ndaki Küçük Kulüp Meyhane ‘yi beraber kurduğumuz Alp Nayci ile beraber oturduk nasıl yaparız diye düşündük ve uzunca süre yer aradık İstanbul 'da. En sonunda da Nişantaşı ‘nda burayı bulduk ve 2016 Ekim aynın sonunda Küçük Kulüp Meyhane ‘yi faaliyete geçirdik, o günden bu güne meyhane işletmeye devam ediyoruz. Daha sonra bu senenin başında meyhane ortaklığımıza sevgili Emre Bardak bey eklendi. Kendisi bizim devamlı meyhane müşterilerimizden biriydi ve bizim ortak arayışına girdiğimiz aynı noktada Küçük Kulüp Meyhane ‘ye dahil olmayı çok isterim dedi ve şu anda hep beraber meyhane işletmeciliğine devam ediyoruz. Meyhane konsept olarak tamamen yeni nesil meyhaneyi düşünmeden eski nesil meyhane yapmaya çalıştık ve eski nesil meyhane oluşumuna devam ediyoruz. İstanbul insanında rakı içerken deniz ürünü arama çok var, işte burada onu yavaş yavaş kırıyoruz. Başlarda ara sıcaklarımız vardı deniz ürünleri; ahtapot, kalamar, karides vs. şimdi yavaş yavaş çıkarttık onları menüden. Şimdi daha çok meyhane tadına yatkın meze çeşitleri balıkçıdan ziyade. Meze çeşitlerimiz zaten sürekli taze onun haricinde da ara sıcaklarımızda et ve sakatat ağırlıklı olmaya gayret gösteriyoruz.


Mahallede 80’ler

Eski Türkçe müziklerinin çalındığı 70'ler, 80'ler ve 90'lar müziklerinin olduğu klasik meyhane Küçük Kulüp. Meyhane ‘de bulunan misafir kitlemize  göre müziklerimizi ayarlıyoruz. Orta yaş ise 70'ler, 80'ler veya genç kesim var ise 90'lara yakın müzikler çalıyoruz. Ondan başka meyhane standardımızı değiştirmemeye çalışıyoruz. Meyhane misafir kitlemize rengarenk diyebilirim hatta şöyle söylüyeyim yaklaşık 25-50 yaş arasında kadın ve erkek çok geniş bir yelpazemiz bulunuyor meyhane misafirlerimiz arasında. 


Anne Patatesinin Tek Adresi

Meze çeşitlerimiz değişebiliyor, mevsimsel bazen meze çeşitlerimizi değiştiriyoruz. Her hafta menü çıkartıyoruz meze ile ilgili, standart yaptığımız 18-20 meze çeşidimiz mevcut, bu meze çeşitlerinden 13-14 tanesini haftalık çıkartıyoruz. Onun dışında ara meze çeşitlerimiz standartımız bulunuyor. Biz Küçük Kulüp Meyhane olarak burada bütün meze çeşitlerimize kendi dokunuşlarımızı yapıyoruz, standart tariflerden biraz farklı meze tarifleri yapıyoruz ama çokta meze orjinalini bozmadan. Onun dışında meze olarak enginar kalbimiz ve ara sıcaklardan da anne patatesi yapıyoruz. Anne patatesimiz çok seviliyor hatta Ankara'dan patates yemek için grup misafirimiz gelecek.


Deniz Kenarında Küçük Kulüp Meyhane

Başka meyhane düşüncemiz tabii ki mevcut, özellikle bu sene yaz sezonluk Çeşme'de ve Didim'de meyhane yerlerine baktık. Maalesef biraz geç kalmıştık meyhane açmak için ama önümüzdeki 2019 yaz sezonunda yeni meyhane açma niyetimiz var. İstanbul içinde de benim kendi adıma söyleyebilirim ki hareketli, denize yakın lokasyona taşınmak değil de Nişantaşı ‘ndaki meyhane varlığını sürdürürken yeni Küçük Kulüp Meyhane açmak isterim tabii ki.


Klasik Meyhane Küçük Kulüp

Nişantaşı ‘nda bulunan meyhane pazar günleri hariç, haftanın 6 günü saat 17:00 ile 00:00 arasında hizmetteyiz. Maalesef saatin 12 olması bizim tercihimiz değil, meyhane ruhsatımız o saate kadar özellikle belirtmek istedim. Çünkü meyhane misafirlerimiz de çok merak ediyor, onu da belirtmiş olayım. Daha önce de söylediğim gibi Nişantaşı ‘nda meyhane olarak klasik, eski usül, gördüğünüz kadar gerçekten küçük mekanda sıcak ortamda meyhane işletmemizi sürdürüyoruz. Küçük Kulüp Meyhanesi ‘ne gelecek olan misafirlerimizi bekleriz.

Yorum Ekle
Anasayfa
En9
Öneriler
Arama
Blog
Profil