Meyhankoli
Anasayfa
En9
Restoran Hikayeleri
Senden Benden Bizden
Detaylı Arama
Restoranını Ekle
meyhankoli

 Meyhankoli 

  1. Anasayfa   >  
  2. Restoran Hikayeleri   >  
  3. Karaköy Lokantası

Karaköy Lokantası

Karaköy Lokantası

Adını Semtinden Alan Karaköy Lokantası

Karaköy Lokantası ile ilk tanışmam Kemankeş caddesinden geçerken olmuştu. Kapının önünde bir dizi seti hazırlığı vardı. Merakla içeriye doğru baktığımda  dönem dizisi çekildiğini anlamak zor değildi. Duvarlardaki yeşil renkteki seramikler beni gördüğüm anda yıllar öncesine götürmüştü bile. Yukarıya doğru dönerek çıkan ferforje merdivenler bakan herkesi adeta üst kata davet ediyordu. Bir anda gözümde Yeşilçam filmlerinden akılda kalan tatlı koşuşlarla inilen merdiven sahneleri canlanmıştı.


Kaliteli Malzemeler Karaköy Lokantası Farkıyla

İstanbul’da birçok kişi kaliteli malzemelerle hazırlanmış yemekleri tercih etmeyip daha çok fiyatlara odaklanıyor. Hal böyle iken istikrarlı bir şekilde devam eden tarz sahibi mekanlar bulmak epeyce zorlaştı.

Nitelikli malzeme kullanmak, her malzemenin nasıl pişirileceğine kafa yormak pek çok  işletmenin derdi değil artık. Hele de iddiası olan mutfaklarda kaliteli olması gereken zeytinyağı burada neredeyse evinizde kullandığınız gibi. Bunun yanı sıra  tercih edilen ekmek özel seçildiğinde en baştan rakiplerinizin önüne geçiyorsunuz.

İyi malzeme seçiminin yanında doğru pişirme teknikleriyle yapılan zeytinyağlılar. Karaköy Lokantası adresi bu işi layıkıyla hayata geçiren yerlerden biri…


Karaköy Lokantası’na Hangi Saatlerde Gidilmeli

Öğle saatlerinde, Beyoğlu – Karaköy bölgesinde genellikle banka ve finans şirketleri yöneticilerinin tercihi olan lokanta akşamları meyhaneye dönüşüyor.

Fakat, tek duble almak için akşamı beklemek gerekmiyor. Bu mekana öğle yemeğinizin yanında ufak kaçamaklar çok yakışıyor. Masadaki şıklık ortama da kaçınılmaz şekilde yansıyor.

Misafirlerinizi ağırlamak için risk almak istemiyorsanız doğru adrestesiniz. Karaköy Lokantası sahipleri malzeme ve lezzet konusunda gayet titiz. Tadını beğenmedikleri  yemeği müşterisine sunmuyorlar. Yemeklerde kullanılan malzemelerden pişirme ve servis sürecine kadar her konuya çok dikkat ediliyor.


Detaylarda Karaköy Lokantası

Her gün gelen müdavim kitlesinin yanında sürekli değişen, özellikle turistlerin oluşturduğu müşterileri de var. Öğle servisi 12:15 – 14:00 arası çok yoğun oluyor. Eğer vakit sorununuz yoksa 14:00’den sonrasını tercih edebilirsiniz. Akşam için ise kesinlikle rezervasyon yaptırmanız gerekir. Karaköy Lokantası telefonu bu konuda size nazik hizmet anlayışı ile yardımcı olacak hiç şüphem yok.

Kalite ve fiyat oranı gayet dengeli. Dekorasyonun şıklığına, beyaz masa örtülerinin itinalı ütüsüne bakarak ön yargılı olmayın. Birbirinden lezzetli mezeleri, bize özgü yemekleri her yerde olan standart fiyatlarda yiyebilirsiniz.

Karaköy Lokantası adresini bulmanız da çok basit. Eğer bu konuda sıkıntı çekerseniz telefon ile arayıp nazik çalışanlarından yardım alabilirsiniz.


Fiyat Göstergesi Kalamar Tava

Her hangi bir şehirde ya da semtte benim için fiyat göstergesi Kalamar tavadır. Öyle ki.. deniz kenarı restoran olup olmaması bile fark etmiyor şimdilerde. Hemen hemen her menüye girmiş durumda. Vasatın altında mekanlarda, lezzetsiz yapılan kalamar tavaya Karaköy Lokantası menü  fiyatının üzerinde rakamlar isteniyor.  

Mekana ulaşım toplu taşıma ya da özel araç ile gayet rahat. Ayrıca mekanda vale hizmeti de var. Lavabo asma katta olduğundan engelliler için uygun değil.


Karaköy Lokantası Lezzetlerine Geri Dönüş

Mevsimine göre seçilen taze sebzeler ve doğru pişirme yöntemiyle kıvamlı bir türlü yiyebilirsiniz.

Kabak kızartması özlediğim Yunan tadıyla aynı. Çok sevdiğim Yunan usulü Kabak Kızartmasına burada kavuşmanın mutluluğu benim için bambaşka. Ayrıca mezeler tabaklarda olması gerektiği miktarlarda.

Köy Piliçli Hünkar Beğendi ise her geldiğimde aklımı çelen oluyor. Yaprak  ciğerini asla yaban atamam. 

Tatlılara gelince; Bu kadar lezzetli yemeklerle mideniz mutlu doymuşken üzerine şımarıp  tatlı seçmekten korkmayın. Gönlüferah, Ayva Tatlısı ve Vişneli Etimek hafif tatlarıyla mekandan ferah ferah ayrılmanıza sebep olacak.


Üst Kat Komşu Karaköy Rooms

Son olarak Karaköy Lokantası Sahibinin verdiği hizmet restorancılık ile de sınırlı değil. Mekanın üzerindeki binayı Karaköy Rooms adı ile otel olarak başarıyla  işletiyorlar.

Retro tarzda tasarlanmış 12 adet odası var. Fransız stili balkonları ise sabah uyandığınızda İstanbul’u başka bir duyguyla yaşamanızı sağlıyor. Odalar şehir ya da deniz manzaralı. Ayrıca her oda farklı şekilde dizayn edilmiş. Otelin teras katı tüm müşterilerin ortak kullanımına ait. Gün batımı keyfini Galata kulesi manzarasıyla yaşamak sizin elinizde.

Yazar: Sevda KUMRAL


Yorum Ekle
Anasayfa
En9
Öneriler
Arama
Blog
Profil