Meyhankoli
Anasayfa
En9
Restoran Hikayeleri
Senden Benden Bizden
Detaylı Arama
Restoranını Ekle
meyhankoli

 Meyhankoli 

  1. Anasayfa   >  
  2. Restoran Hikayeleri   >  
  3. Nusr-Et

Nusr-Et

Nusr-Et

Son zamanların en popüler mekanlarından biri olmasının ardında birçok sebep gösteriliyor Nusr-Et’in. Sosyal medyada fenomen haline gelen Nusret’in etkisi midir leziz etlerinin cazibesi mi bilinmez ama tek kelimeyle Nusr-et rüzgarı kasırgaya dönüşüyor.

Nusr-Et ünlülerin uğrak mekanları arasında yer almasıyla adını duyurdu. Sahibi Nusret Gökçe’nin sıfırdan gelip dünya genelinde bilinen bir restoran zinciri kurma hikayesi bu mekanı diğerlerinden ayırdı.

Maddi zorluklar yaşadığı söylendi, okuyamayıp kasap dükkanında çalışmaya başlamasıyla kaderi çizildi. Zaman içerisinde İstanbul’un en çok bilinen et restoranlarından birinde çalışmaya başlayınca kendi kitlesini oluşturdu.

Para kazanmaya başlayınca geriye yaslanıp kazancının keyfini çıkarmayı tercih etmemesiyle yepyeni kapıları araladı. Eti daha iyi yapabilmek için eğitim alması gerektiğini inkar etmedi. Vurdu kendini yolları, Güney Amerika kıtasını keşfetti. Arjantin mutfağını öğrendi, kasapları gezdi, restoranları tanıdı, artık değişimi başlamıştı.

Sıra Amerika’daydı; ücret almadan restoranlarda çalıştı. Kendi adıyla işletmesini kurmadan deneyimini de bilgisini de arttırdı. Fakat değişmeyen tek şey sermayeye ihtiyaç duymasıydı.

Önce Mithat Erdem’le açtı restoranını; İstanbul’da patladı. Artık Nusr-Et marka olma
yolundaydı. Ortaklık bitince Nusret Gökçe tek başına devam etti. Zaman geçti sıra yeni
ortaktaydı; Doğuş Grubu ile ortaklığı 2012 yılında resmileşti.

Nusret Gökçe’nin kariyeri hızla ilerlerken ününü patlatan dönüm noktası ise Instagram paylaşımları oldu. Herkes tuz eker dimi, ama Nusret’in tarzı dünyayı etkisi altına aldı. Etin ruhuna dokunan videoları ve farklı sunumu ile milyonlarca kişi Nusret’in videolarına yorum bırakmaya başladı. Farklı ülkelerden teklifler, hayranlık mesajlarıyla bir çığ gibi yağdı.

Dünyanın farklı ülkelerindeki şubelerine ünlüler akın akın gelmeye başladı. Diddy, Acun Ilıcalı, Ürdün Kralı Abdullah, Leonardo Di Caprio, Muhammed Bin Zayed, Tommy Hilfiger, Cem Yılmaz, Fatih Terim Nusret’in ziyaretçilerinden sadece bazılarıydı. Tek bir tuz ekme hareketine indirgenemez elbette başarısı ama bu hareketin simge haline geldiği gerçeği de yadsınamaz. Bu arada Nusret Gökçe Netflix dizisi Narcos’ta da rol almayı başardı. Sahne
kısaydı kısa olmasına ama marka bilinirliğinin etkisi buram buram hissedildi. Nusret Gökçe resmi olarak dünyaya açılmıştı.

Küçük bir kasap dükkanından dev bir restoran zincirine dönüşme hikayesine kimisi laf etti kimisi saygısını cömertçe beyan etti. Bugün Birleşik Arap Emirlikleri’nde Dubai’de ve Abu Dhabi’de, Amerika’da New York’ta ve Miami’de, Katar’da Doha’da, İstanbul, Ankara ve Muğla’da şubeleri bulunan Nusr-Et hızla büyümeye devam ediyor. İlham verici hikayesi ise zihinlerde girişimcilik tutkusunun tohumlarını ekiyor.
Yorum Ekle
Uygulamayı indir,
Hemen keşfetmeye başla
Meyhankoli mobil uygulamasıyla kendine en uygun restoranı bularak
Ye, İç, Gez, Eğlen, Paylaş

Anasayfa
En9
Öneriler
Arama
Blog
Profil