Meyhankoli
Anasayfa
En9
Restoran Hikayeleri
Senden Benden Bizden
Detaylı Arama
Restoranını Ekle
Meyhankoli.com
MEYHANKOLİ İLE KEŞFETMEYE BAŞLA
  1. Anasayfa   >  
  2. Restoran Hikayeleri   >  
  3. Pera Müptela

Pera Müptela

Pera Müptela

Pera ‘nın Müptelası

Ben Aykut, Kıbrıs'ta Doğu Akdeniz Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okudum. Meyhane kültürüne yaktın kitleydik, üniversitede de öyleydik, Türkiye 'de de arkadaşlarla giderdik sonrasında Pera Müptela ‘yı açmaya karar verdik. Çok küçük yerdi aslında ilk başladığımızda. Adana'dan kebapçı getirdik, Adana Kebap servisimiz bulunuyor. Meze ile ara sıcaklarımız kebapların yanına yakışan, onlarla iyi giden meze ve ara sıcaklar. Meyhane ‘lerde daha Alaturka, Zeki Müren çaldığı için biraz daha yemek menüsünden ziyade müzikle alakalı, kendimizin de keyif aldığı meyhane yapmak istedik. Sadece 80'ler, 90'lar çalmayı tercih ediyoruz. Saat 22:30 - 23:00'den sonra insanların başka yere gitmesine ihtiyaç kalmayacağı bir meyhane; şurda iki demleniriz, işte iki kadeh atarız oradan kulübe gitmek yerine gece 02: 00 - 03:00 'e kadar devam edebilecekleri meyhane hayal ettik. 2-3 senedir de meyhane hayalimizi gerçekleştiriyoruz. Belli bir saate kadar yemek yeniliyor, içiliyor belli bir saatten sonra da klasik eller havaya şeklinde yeni nesil meyhane oluyor. Aslında müptezel koyacaktık adını, sonra yanlış anlaşılır diye müptelaya çevirdik. Aslında hikayesi budur. Yakın zamanda müptezel diye yer açmayı düşünüyoruz, o bir gece kulübü olacak. 


Yeni Nesil Eski Usül

Yeni nesil meyhane diyebiliriz, yemek anlamında biraz eski usül meyhane kalıyoruz. Yeni nesil meyhane kültüründe farklı mutfaklar, meze çeşitleri olduğu için Pera Müptela ‘da meyhane menümüzde eski tatlar bulunuyor. Pera Müptela ‘ya sadece müzikli ortam olduğundan yeni nesil meyhane diyebiliriz, meze ve yemek kültürümüz hala eski usül meyhane olmayı tercih ediyoruz. Genelde 25-35 yaş aralığındaki kesim meyhane müşteri kitlemizi oluşturuyor. Üniversitede mezun 2-3 sene önce mezun olmuş, yeni işe girmiş gençler yoğunlukta, tabii bunun dışında üst segmentte geliyor. Asıl hedef kitlemizin olmasını istediğimiz kesin başta da söylediğim yaş aralıkları.


Pera Müptela ‘nın Özel Lezzeti

Pera Müptela yemek menüsünde ette iddialıyız, o yüzden terbiyeli şişimizi mutlaka tatmalılar. Kasabımız da çok iyidir, zaten etlerimiz günlük taze geliyor. Burayı kebapçı, ocakbaşı diye açtık fakat sonra terbiyeli şişe çok fazla talep oldu. Bunun sebebi de sosu diye düşünüyorum, çok özel sosulu. Terbiyeli Şiş veya Tavuk Şiş bunlar mutlaka yemek olarak denenmeli. Daha öncede söylediğim gibi başka yemek menüsünden ziyade eğlenmelik yeni nesil meyhane düşünmüştük, ustamız biraz yetenekli çıkınca işin rengi değişti ve yemek menüsün de ön plana çıkmaya başladı.Meze konusunda da mutfağımıza güveniyoruz, etin yanına yakışan, rakı masasında sohbetlere eşlik edecek meze çeşitlerimiz çok tercih ediliyor. Şimdi grup yemek ve şirket yemek etkinlikleri içinde tercih edilen meyhane olduk. 


Pera Müptela Çok Yakında Kaş ‘ta

Başka meyhane şubesini Asya Yakasında açmayı düşünüyoruz. Orada eksik var, eğer yer bulursak böyle meyhane düşüncesi içindeyiz. Yine aynı şekilde meze ve et yemeklerinizle Asya Yakasında misafirlerimizi ağırlamak istiyoruz. Kaş'ta yer açacağız dediğim gibi orası yemekli olmayacak, daha fazla ara meze, sıcakla atıştırmalık tarzında yazlık bar düşünüyoruz. Bu tarz eğlence yerlerinde insanlar yemek yemekten ziyade eğlenirken meze , ara sıcak gibi atıştırmalık tarzında yemek tüketmeyi tercih ediyorlar. Eğlenirken yaz aylarında eğlenceye eşlik edecek meze çeşitleriyle eğlencelerini lezzetlendirilirler.


Eğlence Hız Kesmeden Devam ediyor

Pera Müptela meyhane 19:00'dan sonra Pazar günleri de dahil her gün açığız. 19:00-19:30 arasında gelmeye başlıyor misafirlerimiz yemek yemek için, 22.30'a kadar biraz sakin geçiyor, yemek müziği 80'ler çalıyor. 22:30'dan sonra meyhane hareketleniyor, yeni nesil meyhane ‘de eller havaya eğleniyoruz. Ama asıl saatimiz 21:00-02:00 arasında, meyhane kapanış saatimiz değişebiliyor. Eğer kalabalıksa gece devam ediyorsa Turizm ruhsatımız var meyhane ‘de gece 03:00-04:00 'e kadar devam edebiliyoruz..

Yorum Ekle
Anasayfa
En9
Öneriler
Arama
Blog
Profil