Meyhankoli
Anasayfa
En9
Restoran Hikayeleri
Senden Benden Bizden
Detaylı Arama
Restoranını Ekle
Meyhankoli.com
MEYHANKOLİ İLE KEŞFETMEYE BAŞLA
  1. Anasayfa   >  
  2. Senden Benden Bizden   >  
  3. Pilli Bebeğin Serüveni

Pilli Bebeğin Serüveni

Pilli Bebeğin Serüveni

Çocukken Zorla Yemek Yedirilerdi Fakat Şimdi

Rusça Mütercim Tercümanlık ve Marka İletişimi bölümlerinde eğitimime devam ediyor, kurumsal şirkette İnsan Kaynakları departmanında çalışıyorum. Beynimde takılı olan pil sayesinde pilli bebeğin dünyası serüvenim şekil aldı diyebilirim. Çocukken zorla yemek yedirilen iskelet zayıflığında biri iken şimdi insanların yeme artık dediği birine dönüştüm fakat hala zayıfım.


Denizi Olmamasına Rağmen

Geçtiğimiz Haziran ayında gittiğim Lviv denizi olmamasına rağmen büyülendiğim yerlerden biri oldu, bütün şehri yürürüyerek keşfedebilmek oldukça güzeldi. Restoran çeşitliliğiyle herkese hitap edebilecek bir rota.


Mardin Çarşı

Adana’ya kebap yemek için gittim, tadı damağımda kaldı yine gideceğim. Mardin çarşıdaki Bağdadi'de yediğim her şey lezizdi özellikle et ve meze tabağı kolay kolay bulunmaz kalitedeydi.


Çocukluktan Gelen Lezzet

Sanırım tavuk pilav her daim ayranla afiyetle yiyebilirim. 


Pilli Bebeğin Vazgeçilmezi

Mezesiz masa olmaz, kadehin en güzel eşlikçisidir kendileri. Mevsimsel olarak tazelik açısından ayrım yapılsa dahi benim meyhane mezelerinden vazgeçilmezim humus ardından Girit ezme geliyor. Vişneli yaprak sarma da hakkıyla yapıldıysa değmeyin keyfime.


Meyhane Keşiflerinde İlk Aradığım…

Açıkçası yemek ve restoran keşifleri yapma sevdam sebebiyle sürekli listemdeki farklı meyhane adreslerini deneyimlemeye çalışıyorum ve meyhane keşifleri yaparken ilk aradığım şey de kendilerine özel meze çeşitlerinin olup olmadığı oluyor. Bie de benim vazgeçilmezim meyhane ortamında meze ve sohbet ikilisi, güzel bir sohbet, güzel meze tabakları ve bir de güzel meyhane ortamı varsa değmeyin keyfime.  Müzeyyen Meyhanesi ’nin Atatürk meze adlı mezesi vardı hala var mı bilmiyorum baya iyi fıstıklı bir meze. Samatyalı Meyhane 'nin kurutulmuş domates, ceviz ile yaptığı meze de ne zaman gitsem söylerim.


Hepsi Beni Cezbediyor

Yemek ilk geldiğinde tabii ki sunum, ambiyans gerçekten önemli sonra lezzet ile Nirvana'ya ulaşabiliyorsa ne ala. İstanbul'da bu konuda  favorim ise Brasserie Noir restoran tam olarak bana hitap eden restoran, menüden ne seçerseniz kefilim :) Sanırım bu keşif halinin tek eksi yanı da bu sürekli yeni restoranlara gitmekten müdavim olamıyoruz pek, her restoran farklı cezbetmiş durumda beni... 


Doyasıya Yemek Yiyin

Başta benimle röportaj için teşekkür ediyorum. Doyasıya yemek yiyip, içebildiğimiz ve bol bol restoran ve meyhane keşifleri yapabildiğimiz günler çok olsun. Takip etmek isteyenler @pillibebegindünyası hesaplarımdan takip edebilir. Her daim önerilere, sorulara açığım rahatlıkla ulaşabilirler. 

 Yorum Ekle
Anasayfa
En9
Öneriler
Arama
Blog
Profil