Meyhankoli
Anasayfa
En9
Restoran Hikayeleri
Senden Benden Bizden
Detaylı Arama
Restoranını Ekle
Meyhankoli.com
MEYHANKOLİ İLE KEŞFETMEYE BAŞLA
  1. Anasayfa   >  
  2. Senden Benden Bizden   >  
  3. Polonezköy - Riva

Polonezköy - Riva

Polonezköy - Riva

Hem İstanbul’a çok yakın hem de İstanbul’dan fersah fersah uzak… Hem hayatın içinde hem de huzurla sakinliğin kesişiminde. Hem yeşil hem mavi; hem tarihi hem de modern…

İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı bu iki yerleşim yerine birçok anlam yükleyebiliriz. Hayallerimizin tam merkezine koyup sundukları güzelliklerden büyülenebiliriz. Yemyeşil doğaları, sakin sokakları, mavinin hakkını veren gökleriyle hem Polonezköy’e hem de Riva’ya aşık olabiliriz.

Polonezköy nefes aldığını hissetmek isteyenlerin en uğrak mekanları arasında yer alır. Kimi zaman kısa bir mola vererek yenilenmek için en yakın kaçış noktasıdır. Doğa yürüyüşleri yapmayı sevenler kadar tarih meraklılarının da ilgisini çeken Polonezköy Meryem Ana Klisesi’ne, Polonezköy Mezarlığı’na, Atatürk’ün konakladığı eve ev sahipliği yapmaktadır. Piknik yapmak, doğada huzur bulmak, doğa yürüyüşlerine katılmak ve aynı zamanda alışverişin tadına varmak için Polonezköy’ü tercih ederseniz kesinlikle pişman olmazsınız.

Polonezköy’ün ikiz kardeşi Riva da farklı aktivite seçenekleri ile ziyaretçilerini büyüleyen yerleşim yerlerinden biri olarak adını duyurmayı başaranlar arasındadır. Piknik severlerin, doğa aşıklarının ve nehir kenarında yemek yeme hayali kuranların gizli cenneti Riva yaz aylarında Karadeniz’in serin sularıyla buluşmak isteyenlerin de en gözde tercihleri arasında yer alır. Riva’ya yolunuz düşerse nehir kenarında dolaşmaktan ve Cenevizliler tarafından yaptırılan Riva Kalesi’ni ziyaret etmekten büyük keyif alabilirsiniz.

Yorum Ekle
Anasayfa
En9
Öneriler
Arama
Blog
Profil