Meyhankoli
Anasayfa
En9
Restoran Hikayeleri
Senden Benden Bizden
Detaylı Arama
Restoranını Ekle
Meyhankoli.com
MEYHANKOLİ İLE KEŞFETMEYE BAŞLA
  1. Anasayfa   >  
  2. Senden Benden Bizden   >  
  3. Sevgililer Günü Nereye Gidilir ?

Sevgililer Günü Nereye Gidilir ?

Sevgililer Günü Nereye Gidilir ?

Sevgililer Günü Neler Yapılır? Nerede Kutlanır?

14 Şubat 2020 tarihine sayılı günler kala 14 Şubat baskısı iyiden iyiye hissedilmeye başlandı. Romantik akşam yemeği planları kadar sevgiliyle yapılacak şeyler kafa karışıklığına yol açarken, sevgililer günü hediyesi de genç dimağları zorlamaya başladı. 


Siz de 14 Şubat Sevgililer Günü deneyiminizi mükemmelleştirmek, hayatınızdaki o kişiye ne kadar özel olduğunu hissettirmek ve aşkınızı ilk günkü heyecanına kavuşturmak isterseniz size sunacağımız bu önerileri ve bilgileri birlikte kullanıp; Eros’un tek günlük de olsa veliahdına dönüşebilirsiniz.


Öncelikle Sevililer Günü ne demek?, Sevgililer günü nedir? gibi çıkmazlardaysanız size bu konuda iç rahatlatıcı açıklamalarda bulunmak istiyoruz.


Sevgililer Günü Nedir?

Günümüzde romantizmin ön planda olduğu 14 şubat, aslında Katolik Kilisesi tarafından tanınan ve MS. 270 tarihinde öldüğü düşünülen Aziz Valentin’in anısına adanmış bir gün olma özelliği gösterir. Bu konuda birçok kişi birçok farklı söylemlerde bulunduğu için sevgililer günü tarihine detaylı olarak girmek istemiyoruz. Kimilerine göre kuşların eşlerini seçtiği, kimileri için ise sevgilisini mutlu etme fırsatı yaratan 14 şubat tarihinin her sene coşkuyla kutlanması, bizim odak noktamız olacak. 


Sevgililer günü neden 14 şubat? derseniz kısaca Aziz Valentin’in Romalı askerlerin evlenmesi yasak olduğu halde onlara yardım ettiği için 14 şubat tarihinde öldürülmesinin bu günün dünya genelinde sevgililer günü olarak kutlanmasına yol açtığını belirtebiliriz. 


Günümüzde ise 14 Şubat günü tarihinden kök alan anlamı ile değil genellikle 14 şubat hediyeleri ve 14 şubat sürprizleri ile birlikte anılmaktadır. Bazı kesim için yalnızca globalleşen dünyada tüketici toplumunu ateşleyen bir gün olan 14 şubat, aşık kalpler için birlikte akşam yemeği yemek adına bir fırsat olarak değerlendirilmektedir. Nitekim dünya genelinde evlilik teklifleri, 14 şubat sürprizleri arasında başı çeker. Dolayısıyla birbirine aşık çiftler, 14 şubat Sevgililer Günü büyüsüne kapılıp aşklarını meşru kılmak (elbette resmi makamlar gözünde) için bugünde harekete geçerler. 


Sevgililer Günü Hediye Seçimi Nasıl Yapılır?

14 Şubat Sevgililer Günü için kalbinizin sahibine hediye almak isterseniz binlerce seçeneğiniz bulunur. 14 şubat hediyeleri aylar öncesinden hem fiziki mağazalarda hem de online alışveriş sitelerinde durmak bilmeyen reklamlarla duyurulur. Yine de 14 Şubat günü sevgiliye hediye almak isteyenlerin ilk olarak bütçelerine önem vermesi ve elbette sevgililerini mutlu etme niyeti taşıması önemlidir. Sevgililer günü için illaki hediye alınması da gerekmez, tabi sevgiliniz özel günler söz konusu olduğunda aşırı hassasiyet gösteriyorsa, el mahkum! En azından bir çiçek de ona çok görülmemelidir. 


Sevgililer Günü Nerede Yemek Yenir?

Geldik en önemli sorunlardan birine. Gün içerisinde muhteşem bir plan yaptınız ve bu planın sevgilinizi mutlu etmek için yeterli olduğunu düşünüyorsunuz! Hemen bu fikrinizden vazgeçin ve akşam yemeği rezervasyonu için elinizi çabuk tutun. Sevgililer günü hediye alarak atlatılan bir gün değildir, gün boyunca sevgiliyle zaman geçirmek; en kötü romantik bir akşam yemeği yemek, bu günün doğasında bulunur. Bu nedenle hangi ildeyseniz, mümkünse sizin için anlamı olan bir restoranda veya meyhane şarkıları dinleyebileceğiniz salaş meyhane konseptine sahip bir mekanda yer ayırın. Bu seçimi yaparken de hem sizin hem de sevgilinizin eş derecede seçimden keyif almasına dikkat edin. 


Sevgililer Günü Nerede Kutlanır İstanbul?

Sevgililer günü İstanbul sokaklarında bir başka kutlanır derseniz bu sene sevgililer günü yemeği İstanbul deneyimini yaşayabilirsiniz. Sevgililer günü restaurant İstanbul seçimini titizlikle yaparsanız bir de İstanbul manzarasını aşkınıza şahit ederseniz keyfinize diyecek olmaz. Her sene sevgililer günü restaurant İstanbul deneyimine alıştık diyenlerdenseniz bu sene meyhaneler dünyasına da adım atabilirsiniz. Eğlenceli meyhaneler, en güzel meyhaneler ve modern meyhane konseptleri arasından seçim yaparak 14 Şubat Sevgililer Günü için meyhane fiyatları araştırmanızı başlatabilirsiniz.


Sevgililer Günü Nerede Kutlanır İzmir?

Güzel İzmir’de aşıkların el ele dolaştığı ve Eros’un oklarının dans ettiği bir atmosferde sevgilinizle muhteşem bir gün geçirebilirsiniz. Deniz kokusunu içinize çekebilir, Sevgililer günü yemeği İzmir alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Sevgililer günü restaurant İzmir halkının hassas olduğu konulardan biridir bu nedenle İzmir'liyseniz tamam da farklı illerden gelecekseniz mutlaka detaylı araştırmalar yapmalısınız. Hazır yeri gelmişken İzmir’in meyhaneler ile de ünlü bir şehir olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Yeni nesil meyhane kadar salaş meyhane konseptinin de yaygın olduğu bu şehirde, aşkınızı ölümsüzleştirmek adına atmosferin size sunduğu gücü kullanabilirsiniz. Sevgililer Günü Nerede Kutlanır Ankara?

Ülkemizin başkenti Ankara 14 Şubat Sevgililer Günü soğuk olsa da aşıkların kalpleri en soğuk günlerin bile üstesinden gelebilir. Sevgililer günü restaurant Ankara aşıkların tüm planlamalarının merkezinde yer alır. Sevgililer günü yemeği Ankara ilinde hem coşkuyla hem de büyük bir romantizmle yenilebilir. Ankara sokaklarındaki heyecan kimi zaman meyhane mezeleri ile taçlandırılır kimi zaman ise en iyi meyhaneler aşık çiftlerle tılsımlanır. 


Sevgililer Günü Nerede Kutlanır Antalya?

Yaz aylarında dolup taşan Antalya, kış günlerinde hakimiyetini aşıklara bırakır. Tertemiz havası Akdeniz’in Antalya’ya sunduğu en büyük hediye olarak yorumlanır. Siz de sevgililer günü restaurant Antalya tercihleri arasında kararsızsanız, bir an önce araştırmalara başlayabilirsiniz. Sevgililer günü yemeği Antalya atmosferinde aşkınızı güçlendirsin isterseniz; fasıl meyhane, ocakbaşı veya sahil restaurant seçenekleri arasından tercih yapabilirsiniz.


Yorum Ekle
Anasayfa
En9
Öneriler
Arama
Blog
Profil