Meyhankoli
Anasayfa
En9
Restoran Hikayeleri
Senden Benden Bizden
Detaylı Arama
Restoranını Ekle
Meyhankoli.com
MEYHANKOLİ İLE KEŞFETMEYE BAŞLA
  1. Anasayfa   >  
  2. Çilingir Sofrası Mezeleri   >  
  3. Humus

Humus

Humus

Dertlerinizin de neşelerinizin de kutlanması gerektiği güzel zamanlara dönün… En sevdiklerinizle bir araya geldiğiniz, konuştukça açıldığınız; açıldıkça daha çok konuşmak istediğiniz anları anımsayın. Sohbetlerinize en iyi eşlik eden meze hangisi diye sorgulamaya başlarsanız, o an aklınıza humusu getirin. Nohudun en güzel hali, zeytinyağının en safı ile buluşunca yaşadığınız büyük hazzı düşünün. İştahınız açılabilir, daha çok yiyebilirsiniz ancak emin olun kaçamaklarınızın bir anlamı olacaksa; tercihiniz humus olursa pişman olmazsınız.

Ortadoğu’dan ülkemizin mutfağına giren ve bizi bizden alan bu meze nohut ve tahinin birlikteliğinin muhteşem olabileceğinin yegane kanıtıdır. Sarımsak, tuz, kimyon ve kırmızı biber bu mezenin olmazsa olmazıdır. Hele bir de zeytinyağı eklenince humus damakların hassasiyetinin odak noktası olacaktır.

Humus; nazlıdır, kıvamını tutturması ise herkesin harcı değildir. İnsan gibidir humus; üstüne gelmeye de zorlamaya da gelmez; emek verdikçe güzelleşir; görmezden gelindikçe asar gül mecalini…. Ustadan ustaya değişse de hazırlama tekniği, bize kalan humus tatmanın güzelliğidir!
Tarif ekle
Anasayfa
En9
Öneriler
Arama
Blog
Profil