Meyhankoli
Anasayfa
En9
Restoran Hikayeleri
Senden Benden Bizden
Detaylı Arama
Restoranını Ekle
meyhankoli

 Meyhankoli 

  1. Anasayfa   >  
  2. Çilingir Sofrası Mezeleri   >  
  3. Yoğurtlu Semiz Otu

Yoğurtlu Semiz Otu

Yoğurtlu Semiz Otu

Çilingir sofralarının en ferah, en leziz, en sağlıklı mezeleri arasında gösterilen yoğurtlu semiz otu mükemmel tadıyla herkesin sevgisini kazanmıştır. Doğadan gelen lezzetlerin en yalın halleriyle yapılan bu meze, çok fazla emek istemediği için evlerde de sıklıkla yapılmaktadır.

Yoğurtlu semiz otu mezesinin yapımında yaygın olarak sadece semiz otunun yaprakları kullanılır; normal yoğurtla süzme yoğurt karıştırılır; sarımsak ve tuz eklendikten sonra yoğurt semiz otu yapraklarıyla buluşturulur. Yoğurtlu semiz otu mezesine son dokunuş zeytinyağı ile yapılır; üzerine serpiştirilen zeytinlerle semiz otu mezesinin tadı coşturulur.

Muhteşem lezzetine tezat bir şekilde çok az kalori barındırdığı için yoğurtlu semiz otu mezesi gönül rahatlığı ile tüketilebilir. Sohbet koyulaştıkça yoğurtlu semiz otu mezesi kıvamlanır. Tazelik bu mezenin en önemli unsurudur; pörsümüş semiz otu yaprakları mezenin havasını söndürür. Bu nedenle semiz otu mümkünse en tazesinden seçilmelidir.

Çilingir sofralarında gönül kilitleri açılırken birer birer yoğurtlu semiz otu gecenin daimi tanığı olur. Muhteşem lezzetinde anılar barındırır, karınları doyurur, sohbetlerin en samimi eşlikçisi olur.

Yoğurtlu semiz otu mezesinin farklı tarifleri bulunur. Sizin tarifinizi de paylaşırsanız yoğurtlu semiz otu mezesi kalbimizde ölümsüz olur…

Tarif ekle
Uygulamayı indir,
Hemen keşfetmeye başla
Meyhankoli mobil uygulamasıyla kendine en uygun restoranı bularak
Ye, İç, Gez, Eğlen, Paylaş

Anasayfa
En9
Öneriler
Arama
Blog
Profil