Meyhankoli
Anasayfa
En9
Restoran Hikayeleri
Senden Benden Bizden
Detaylı Arama
Restoranını Ekle
Meyhankoli.com
MEYHANKOLİ İLE KEŞFETMEYE BAŞLA
  1. Anasayfa   >  
  2. Çilingir Sofrası Mezeleri   >  
  3. Fava

Fava

Fava

Fava denilince akan sular durur. Hele ki soğan, dereotu ve zeytinyağı üçlemesiyle sunulmuşsa keyfinize diyecek kalmaz. Limon sıkarak lezzetine lezzet; keyfinize keyif katarsınız. Kimi zaman tek bir fava mezesi; gecenizi güzelleştirmeye yeter. Bakla bakla olalı hiç bu kadar lezzetli olmamıştır. serzenişleri kulaktan kulağa yayılır.

Fava hem tok tutar hem de iştah açar; tam doyduğunuzu düşünürken bir lokma fava ile gece yeniden başlar. Fava insanı kendine getirir; yoğun tadı ile lezzet katmanlarını keşfettirir.

Fava masaya karıştırılmadan gelmelidir; kırmızı soğan, dereotu ve zeytinyağı üzerinde durmalı, karıştırma zevki yiyene bırakılmalıdır. Fava yanında limonla servis edilmelidir; yine sıkımı tercihe bırakılmalıdır. Fava mezelerin en ahenklisidir. İçeriğindeki tüm malzemeler karıştığı anda ortaya büyülü bir lezzet çıkar.

Türk mutfağının en çok rağbet gören mezeleri arasında bulunan fava sade de tüketilebilir. Az önce de dediğimiz gibi, tercih yiyenlerin olacaktır. İç baklanın tadını gölgede bırakmak istemeyenlerin favalarına dahil edeceği tek lezzet Ege kokulu zeytinyağı olacaktır.

Tarif ekle
Anasayfa
En9
Öneriler
Arama
Blog
Profil