Meyhankoli
Anasayfa
En9
Restoran Hikayeleri
Senden Benden Bizden
Detaylı Arama
Restoranını Ekle
Meyhankoli.com
MEYHANKOLİ İLE KEŞFETMEYE BAŞLA
  1. Anasayfa   >  
  2. Çilingir Sofrası Mezeleri   >  
  3. Karides Güveç

Karides Güveç

Karides Güveç

Deniz ürünlerinin prensidir karides; sevmeyeni az seveni çoktur. Denizden çıktığı gibi görenler, bu lezzeti tatmaya tereddüt etseler de özellikte karidesi güveçte pişmiş şekliyle denerlerse tüm soru işaretleri tarihe karışır.

 

Güveçte pişen tüm lezzetlerden ayırmak istiyoruz karides güveci; tereyağının kokusu, içerisindeki malzemelerin dokusu ve karidesin tazeliği bir arada olur güveçte. Birbirine karışan muhteşemlikler çilingir sofralarındaki sohbeti dahi duraksatır. Sıcak sıcak gelir masaya, dumanı tüter. Bir anda tüm masanın hakimi olur, tüm dikkatleri üzerine çeker. Çok mütevazi değildir kendisi, farkındadır sanki barındırdığı özenin.

 

Karides güvecin tek bir tarifi yoktur bildiğimiz kadarıyla, malzemesi ne kadar bol olursa tadı da o kadar zengin olur. Elbette her malzeme birbirine yakışmalı ve karidese baş kaldırmayı düşünmemelidir. Karidesin lezzeti etrafında kümelenen destekçiler gibidir kaşarı da, mantarı da, domates ve biberi de. Karides yeri gelirse hepsine haddini bildirecektir.

 

Peki karides güveci siz nasıl yapıyorsunuz? Tarifinizi paylaşırsanız lezzeti birlikte çoğaltabiliriz!

Tarif ekle
Anasayfa
En9
Öneriler
Arama
Blog
Profil