Meyhankoli
Anasayfa
En9
Restoran Hikayeleri
Senden Benden Bizden
Detaylı Arama
Restoranını Ekle
meyhankoli

 Meyhankoli 

  1. Anasayfa   >  
  2. Çilingir Sofrası Mezeleri   >  
  3. Şakşuka

Şakşuka

Şakşuka

Şakşuka adına şarkılar yazılmasını sonuna dek hak etmiştir; enfes lezzetiyle Türk mutfağının en özel ve güzel mezeleri arasında yer alır. Biber, domates ve patlıcanın kavrulması; üzerine sarımsaklı domates sosunun dökülmesiyle yapılan bu meze baharatlarla damak tadına uygun hale getirilmektedir.

Akdeniz yöresine ait olduğu düşünülen Şakşuka; Egeliler tarafından da çok tüketilmektedir. Sebzeleri kavurarak yapan da vardır şakşukayı; kızartarak da. Şakşuka yöntemleri kifayetsiz kılan bir lezzet olmayı başarmıştır, yorumlamaya açıktır lezzeti. Dertleşirken de iyi gider, eğlencenin dumanı üstünde tüterken de… Ne zaman leziz bir meze istese canınız bir porsiyon şakşuka söylemenizin yeterli olduğunu bilirsiniz.

Sosuna baharat koyduğunuzda lezzet katmanları sizi büyüleyebilir, et yemeklerinin yanında doyulmaz bir maceraya sürüklenirsiniz. Adını bile duyduğunuzda bir hasret sarar sizi, büyükleri ne kadar özlediğinizi fark edersiniz! İşin özü dost meclislerinin de tek tabanca günlerinin de vazgeçilmezidir kendisi…

Tarif ekle
Uygulamayı indir,
Hemen keşfetmeye başla
Meyhankoli mobil uygulamasıyla kendine en uygun restoranı bularak
Ye, İç, Gez, Eğlen, Paylaş

Anasayfa
En9
Öneriler
Arama
Blog
Profil