Meyhankoli
Anasayfa
En9
Restoran Hikayeleri
Senden Benden Bizden
Detaylı Arama
Restoranını Ekle
Meyhankoli.com
MEYHANKOLİ İLE KEŞFETMEYE BAŞLA
  1. Anasayfa   >  
  2. Çilingir Sofrası Mezeleri   >  
  3. Köpoğlu

Köpoğlu

Köpoğlu

Adını bir kez duymanız yeterli gelmez kimi zaman, ama tadını denediğinizde vazgeçilmeziniz olur Köpoğlu. Ne zaman bir büyüğe danışsanız, onu arar gözleriniz. Hem hafiftir hem de yeterince oturaklı. İçerisindeki tatlar dans ederken damağınızda, bitmesin diye lokmaları küçülttükçe küçültürsünüz.

Bilirsiniz ki emeğin sanata dönüştüğü az meze vardır, Köpoğlu da onlardan biridir; hürmetten yavaş yersiniz. Sofraların vazgeçilmesi, gönüllerin prensesidir. Prensesidir; çünkü çok narindir. Sahip olduğu tatların dengesi belirler lezzetini; kıvamı tutturulmazsa asıl güzelliğini saklar.

Közlenmiş patlıcanla bir araya gelen biberin ve yoğurdun uyumu Köpoğlu mezesinin imzasıdır. Tuz ve zeytin yağı ile mühürler kendisini. Arkadaş ortamlarında sohbeti derinleştirir, hüzünlere de sevinçlere de tanıklık eder. Tek başına yeterli midir size iştirak etmek için? Bilinmez, kimilerine göre tekliğindedir güzelliği.

Türk mutfağının en leziz mezeleri arasında yer alan Köpoğlu et yemekleri ile bir başka güzeldir. Hele ki yanınızda her derdinizi anlatacağınız; derinliğini sessizliğinde barındıran bir dostunuz varsa; tadından yenmez.

Tarif ekle
Anasayfa
En9
Öneriler
Arama
Blog
Profil