Meyhankoli
Anasayfa
En9
Restoran Hikayeleri
Senden Benden Bizden
Detaylı Arama
Restoranını Ekle
meyhankoli

 Meyhankoli 

  1. Anasayfa   >  
  2. Çilingir Sofrası Mezeleri   >  
  3. İsli Ahtapot

İsli Ahtapot

İsli Ahtapot

Ahtapot başlı başına çok lezzetliyken bir de isli haliyle gönülleri fethediyor. Deniz ürünlerinin mezelerine alışkın olanlar bile isli ahtapot mezesinin çekimine kapılmadan duramıyor. Fümelenmiş ahtapot çilingir sofrasına geldiği anda kapışılırken sohbet daha da doyumsuzlaşıyor.


İsli ahtapot mezesini henüz duymamış olabilirsiniz; yeni lezzetleri deneme konusunda çekimser de kalabilirsiniz. Ancak bu seferliğine önyargılarınızı ve alışkanlıklarınızı yıkıp ahtapot lezzetine kendinizi bırakabilirsiniz. İsli ahtapot mezesinde ahtapotun bacağı meşe talaşında fümeleniyor. Öncesinde zeytinyağı, taze soğan, pul biber, kekik ve kimyon ile soslanan ahtapot fümelenince tarifsiz bir tada bürünüyor.

Çilingir sofraları ile hayatın tadını çıkaranlardansanız bu sağlıklı ve hafif mezeyi mutlaka denemelisiniz. Usta ellerden çıkan isli ahtapot mezesine gönlünüzü kaptıracağınızın garantisini veriyoruz. Fümelenmiş tatlara aşinaysanız lezzet hanenize bir yenisini ekleyebilirsiniz.

İsli ahtapot mezesi henüz ülke geneline yayılmamıştır; Ege’nin sahil kesimlerinde balık restoranlarında bulabilirsiniz. Tazeliği ve doğallığı tabaklara taşıyan bu meze ile keyifli gecenize isli bir tat katabilirsiniz.

İsli ahtapotu nasıl yapıyor ya da hangi haline bayılıyorsunuz? Tariflerinizi bekliyoruz…

Tarif ekle
Anasayfa
En9
Öneriler
Arama
Blog
Profil