Meyhankoli
Anasayfa
En9
Restoran Hikayeleri
Senden Benden Bizden
Detaylı Arama
Restoranını Ekle
meyhankoli

 Meyhankoli 

  1. Anasayfa   >  
  2. Çilingir Sofrası Mezeleri   >  
  3. Deniz Börülcesi

Deniz Börülcesi

Deniz Börülcesi

Buram buram Ege kokan emsalsiz lezzetiyle vazgeçilmezler arasında yer alan bir mezedir deniz börülcesi. Yeşil renkli, etli yapraklarına ilk baktığınızda tadının bu denli etkileyici olduğunu tahmin etmek oldukça zordur. Üstelik pazarda ya da market raflarında görürseniz iştahınızı da kabartmaz. O yüzden çok da bilinmez; layığı ile yapılmadığı takdirde güzelliği de fark edilmez.

Temizlenir ve haşlanmaya bırakılır. Sonrasında her bir dalı yeşil etli dokusundan ayrılır. Limon, zeytinyağı ve sarımsakla birleşmediğinde deniz börülcesi eksik kalır. Damak tadına göre biraz da tuz eklenirse doyumsuz bir tatmin yaşatır.

Ekşi ve tuzlu sevenlerin en gözde mezelerinden biri olan deniz börülcesi çok kolay yapılsa da emek ister. Haşlandıktan sonra sert dallarından ayırma süreci biraz meşakkatlidir. Sonucunda verilen tüm emekleri sonuna dek hak ettiği için genellikle lezzetiyle akıllarda kalır. Sofraların değişmesi büyüklerin en sevdiği eşlikçisidir. Henüz denemediyseniz ilk meclisinizde bu tadı deneyimlemenizi öneriyoruz.

Tarif ekle
Anasayfa
En9
Öneriler
Arama
Blog
Profil