Meyhankoli
Anasayfa
En9
Restoran Hikayeleri
Senden Benden Bizden
Detaylı Arama
Restoranını Ekle
Meyhankoli.com
MEYHANKOLİ İLE KEŞFETMEYE BAŞLA
  1. Anasayfa   >  
  2. Çilingir Sofrası Mezeleri   >  
  3. Midye Tava

Midye Tava

Midye Tava

Çilingir sofralarının en leziz ve en iştah açıcı mezelerinden biri ile; midye tava ile karşınızdayız. Her ne kadar herkesin damak tadına hitap ettiğini savunamasak da bu çilingir sofrası mezesinin geniş bir hayran kitlesi olduğu gerçeğini de yadsıyamayız.

 

Tarator sosuna banılıp sıcak sıcak tüketilince doyumsuz bir lezzeti olan midye tava dost meclislerinin en keyifli anlarına eşlik eder. Çöp şişlere sıra sıra dizilir, kızgın yağda kızartılır, limon ve roka ile sunulunca şöhretinin hakkını verir.

 

Mide tavanın yapımı kolay olsa da bu süreçte ustalığın fark yarattığını hatırlatmak istiyoruz. Kızgın yağda kızarmazsa midye tava, oldukça ağır olup tüm gece mide ağrılarına neden olabilme potansiyeline sahiptir. Ancak usta dokunuşların neticesinde pamuk kadar hafifleşir, çıtır çıtır olur; her bir lokmada denizden gelenlere minnetimizi arttırır. Salt deniz ürünlerini desteklemek için değil; sofraların geneline hitap edebilmesiyle de midye tava mutlaka denenmesi gereken tatlar arasındadır.

 

Midye tavanın farklı yörelerde farklı tarifleri olduğunu bildiğimiz için; bu konuda sizin de yardımlarınızı bekliyoruz. Hakkıyla midye tava mezesini yapmak isteyenlere yol gösteren tariflerinizle katkıda bulunabilirsiniz.

Tarif ekle
Anasayfa
En9
Öneriler
Arama
Blog
Profil