Meyhankoli
Anasayfa
En9
Restoran Hikayeleri
Senden Benden Bizden
Detaylı Arama
Restoranını Ekle
meyhankoli

 Meyhankoli 

  1. Anasayfa   >  
  2. Çilingir Sofrası Mezeleri   >  
  3. Levrek Marin

Levrek Marin

Levrek Marin

Sevmeyeni denemediği için sevmez levrek marineyi; bir kere deneyenler çilingir sofralarında onsuz yalnız hisseder kendisini.

Balık sevmeyenleri bile kendine hayran bırakan bu eşsiz meze; alışkın olmadığımız bir teknikle yapıldığı için önyargılarımızın hedefi olsa da enfes tadıyla kalp atışlarımızı hızlandıracak bir etkiye sahiptir.

Hazır yeri gelmişken vurgulamak istediğimiz bir konu var; levrek marine mezesinde balıklar çiğ gelmez önümüze. Kızartılmaz, buharda pişirilmez ya da fırına atılmaz gerçi ama tuz ve sirke yok mu işin içinde, yumuşacık yapar levreği…

Ferah bir tadı vardır levrek marinenin, kolay hazırlanması her yerde aynı lezzette sunulabileceği anlamına gelmez. Ustalık ister, sabır gerektirir, ağır sohbetlere de eğlenceli zaman dilimlerine de çok yakışır. Şık bir görüntüsü vardır sonra, tabakta duruşu bile ihtişam barındırır.

Levrek marine yapılması için öncelikle levreğin filetosunun çıkarılması ve tamamen pullarından da kılçıklarından da temizlenmesi gerekir.

Kesilen filetolar dilimlenir; tuz ve soğan ile yoğrulur. Başka bir kapta; sirke, hardal, zeytinyağı, karabiber, tuz, limon suyu ve fesleğen karıştırılır.

Her iki karışım bir araya getirilir ve yaklaşık 24 saat bekletilir. Sonra afiyetle levrek marine tüketilebilir.

Levrek marineyi sevip yapanlardansanız tariflerinizi bekliyoruz!

Yazımızın altına en çok beğendiğiniz tarifi ekleyebilirsiniz. 

Tarif ekle
Uygulamayı indir,
Hemen keşfetmeye başla
Meyhankoli mobil uygulamasıyla kendine en uygun restoranı bularak
Ye, İç, Gez, Eğlen, Paylaş

Anasayfa
En9
Öneriler
Arama
Blog
Profil