Meyhankoli
Anasayfa
En9
Restoran Hikayeleri
Senden Benden Bizden
Detaylı Arama
Restoranını Ekle
meyhankoli

 Meyhankoli 

  1. Anasayfa   >  
  2. Çilingir Sofrası Mezeleri   >  
  3. Atom

Atom

Atom

Yaz güneşinde bekletilen ve kurutulan acı biberleri tereyağında kavurun. İsterseniz sıvı yağda da yapabilirsiniz ancak tereyağının verdiği lezzeti tutturmanız zor olabilir. Onun öncesinde süzme yoğurda çok az normal yoğurt ekleyin; tuz ve sarımsakla yoğurtları bütünleşinceye kadar karıştırın.

Yoğurt hazır olduğunda ise kavrulmuş biberleri üzerine ekleyin, elbette yağı ile birlikte! Sonrasında yemeyin, seyredin. Ne kadar uzarsa keyfiniz o kadar güzel olacaktır yemeniz. İşin şakası, muhteşem bir lezzet arıyorsanız ve acıyla da aranız iyiyse atom mezesi sizi fazlasıyla memnun edecektir. Biberin acısını dengeleyen leziz yoğurtla birlikte atom mezesi et yemeklerinin yanında, balıkla ve diğer mezelerle tam bir lezzet şöleni yaşatacaktır.

Atom mezesi İzmir’de eroin olarak bilinir. Etkisi ve güzelliği ile pek bağdaşmasa da İzmir mekanlarında eroin istediğinizi söylerseniz atom hemen masanızda bitiverir. Mis gibi kokusundan eşsiz lezzetine kadar bu meze; Ege semalarının enginliğini damaklarınızda hissettirir.

Tarif ekle
Anasayfa
En9
Öneriler
Arama
Blog
Profil