Meyhankoli
Anasayfa
En9
Restoran Hikayeleri
Senden Benden Bizden
Detaylı Arama
Restoranını Ekle
Meyhankoli.com
MEYHANKOLİ İLE KEŞFETMEYE BAŞLA
  1. Anasayfa   >  
  2. Çilingir Sofrası Mezeleri   >  
  3. Kabak Çiçeği Dolması Mezesi

Kabak Çiçeği Dolması Mezesi

Kabak Çiçeği Dolması Mezesi

Haftanın Çilingir Sofrası Mezesi; Ege bölgesinin sunduğu harikalardan bir tanesi ile karşınızdayız. Narin mi narin; leziz mi leziz kabak çiçeği dolmasını henüz denemediyseniz ilk denenecekler listesine eklemelisiniz.

Kabak çiçekleri toplanır; ancak zaman çok önemlidir. Çiçekler toplandıktan sonra tazeliğini yitirmeye başladığı için acele etmek gerekir. Kabak çiçeği dolmasının sırrı da aslına bakarsanız dakiklik ve el becerisidir. İçi bol taze otla, pirinç ve baharatlarla doldurulur. Tüm malzemeleri öncesinde zeytinyağında kavrulur. Emek ister kabak çiçeği dolması, ustalık beklentisi de cabasıdır.

Tüm öğünlerde tüketilse de meze olarak sunulduğunda keyfi bir başkadır; en çok emek gerektiren soğuk mezeler arasında yer alır kendisi; çilingir sofralarında en çok rağbet gören atıştırmalıktır. Gözünüzü değil ama gönlünüzü doyurur; sohbetleri derinleştirirken hayattan aldığınız keyfi anlık da olsa yüzünüze vurur. En tazesini Ege’nin sahil kasabalarındaki restoranlarda bulabilirsiniz; kendiniz yapmaya karar verdiyseniz saygılarımızı iletiriz. Emekle güzelleşen ve şefkat gerektiren kabak çiçeği dolması mezesini asla unutulmaması gereken lezzetlerimiz arasında olduğunu da hazır yeri gelmişken hatırlatmak isteriz.

Tatması, hatırlatması ve lezzetinin hakkını vermesi bizden; bildiğiniz tarifleri cömertlikle paylaşması sizden. Kabak çiçeği dolması mezesi ile ilgili size ait ya da beğendiğiniz tarifleri bekliyoruz!

Tarif ekle
Anasayfa
En9
Öneriler
Arama
Blog
Profil