Meyhankoli
Anasayfa
En9
Restoran Hikayeleri
Senden Benden Bizden
Detaylı Arama
Restoranını Ekle
meyhankoli

 Meyhankoli 

  1. Anasayfa   >  
  2. Çilingir Sofrası Mezeleri   >  
  3. Patlıcan Ezme

Patlıcan Ezme

Patlıcan Ezme

Katıksız patlıcan lezzetini almak için en pratik alternatiflerden biridir patlıcan ezme mezesi. Közlenen patlıcanla birlikte etrafa yayılan koku somutlaştığında damaklarda; sarımsağın keskin lezzeti bile yola gelir. Hafif tuzlanan ve zeytinyağının en halisiyle buluşan patlıcan; çilingir sofralarının değişmez mezesine dönüşür.

Patlıcan ezmenin lezzeti patlıcanın türü ile yakından ilgilidir. Topan patlıcan bu mezenin hammaddesidir. Közlenmesi biraz uzun sürse de sonucuna değerdir. Patlıcan ezme mezesi farklı şekilde sunulabilir. Zeytinyağı patlıcanla karıştırılabileceği gibi üzerine de dökülebilir. Zeytinlerle süslenen patlıcan ezme tanıdık bir atmosfer yaratmada birebirdir.

Çilingir sofralarını şenlendiren ve sohbetleri derinleştiren patlıcan ezmesi en çok tercih edilen eşlikçilerdendir. Hem lezzetlidir, hem de doyurucu. Evde de yapıldığından tanıdık bir hava yaratır; bu sebeple patlıcan ezmesi mezesinin dahil olduğu ortamlarda samimiyet vardır. Sadece çilingir sofralarında da değil; pratikliği ile et yemeklerinin de vazgeçilmezidir patlıcan ezme. Hatta iddiamızı bir tık öteye taşıyoruz ve akşam yemeklerinin en leziz salatalarından biri olduğunu da düşündüğümüzü söylemek istiyoruz.

Siz ne dersiniz? En leziz patlıcan ezme tarifini bizlerle paylaşmak ister misiniz?

Tarif ekle
Anasayfa
En9
Öneriler
Arama
Blog
Profil