Meyhankoli
Kalamar Tava

Kalamar Tava

En lezzetli halkalardan biri o şüphesiz… Kızartılmasına rağmen oldukça hafif, çok lezzetli ve bir o kadar da iştah açıcı. Çilingir sofrası mezeleri içerisinde en gösterişlilerden bir tanesi; protein içeriğini geride bırakan eşsiz tadı ile kalplerimizin fatihi kalamar tava ile karşınızdayız! Taze kalamarlardan yapılan kalamar tava mezesini daha önce mutlaka denemişsinizdir; aksi söz konusuysa zaman kaybetmemenizi öneriyoruz. Yumuşacık kalamar eti ile tarator sosun ahengini en kısa zamanda deneyimlemelisiniz.

Deniz mahsullerini sevmeyenlerin istisnası olarak bilinen kalamar tava sıcak sıcak tüketilmelidir. Her ne kadar hazzı ertelemek için yavaş yavaş yense de sıcaklığı gittiğinde sunduğu şölenin renklerinin soluklaşır. Kalamar tavanın yumuşak olması için kalamarların terbiye edilmesi gerekir; bunun için farklı yöntemler olduğu da bilinmektedir. Kimi maden sodasında bekletir kalamarları, kimi sirkede. Kalamar marine edildikten sonra mutlaka kızgın yağda kızartılmalıdır; yağın ısısının sabit tutulması ise lezzetli kalamar tavanın sırrıdır.

Dostlarla tüketildiğinde kalamar tavanın lezzeti bir kez daha artar. Sadece balık restoranlarında değil dertleşip açılma mekanlarında da lezzetli kalamar tava sofraları donatır. Deniz ürünlerine karşı önyargılarınız varsa bir an önce onlardan sıyrılıp kalamar tava mezesinin leziz dünyasına adım atmalısınız!

Tarif ekle
Uygulamayı indir, Keşfetmeye başla
Meyhankoli mobil uygulamasıyla kendine en uygun restoranı bularak Ye, İç, Gez, Eğlen, Paylaş

meyhankoli