Meyhankoli
Anasayfa
En9
Restoran Hikayeleri
Senden Benden Bizden
Detaylı Arama
Restoranını Ekle
meyhankoli

 Meyhankoli 

  1. Anasayfa   >  
  2. Çilingir Sofrası Mezeleri   >  
  3. Tarator

Tarator

Tarator

Ekşi seven kişilerin vazgeçilmez mezesi; tarator. Yedikçe yiyesi gelir insanın; damaklarda bıraktığı lezzet hemen geçmez. Lezzet lezzeti çağırır. derler ya bu söz tarator için söylenmiş bile olabilir! Yemeklerin yanında, sadece bir büyükle ya da atıştırmalık olarak tüketilebilir bu meze. Gerçekten abartmıyoruz; muhteşem lezzetine karşı koyabilen henüz çıkmamıştır karşımıza.

Et yemeklerinin yanında muhteşem bir eşlikçidir, çorbaların yanında da gidebilir. Yaratıcılığınızı kullanmak istediğiniz tüm zamanlarda tarator yanınızda bitiverir. Salatalık, yoğurt, zeytinyağı ve sarımsaktan yapılan ve cacık gibi bir meze algılansa da kıvamıyla, keskin lezzetiyle sizi başka diyarlara götürebilir; diğer bir değişle taratorun hafife alınmaması gerekir.

Tarator mezesinin kökeni hakkında net bir bilgi yoktur, tarator lezzetinin yorumlanması bunun en temel sebebidir. Börülceyle bile bu lezzet yakalanmaya çalışılır Ege kıyılarında; o hali de tartışmasız çok güzeldir. Soğuk kış günlerinde de bunaltıcı yaz akşamlarında da doyamazsınız taratora. Deneyin, deneyimleyin ve zenginleşin taratorla…

Tarif ekle
Anasayfa
En9
Öneriler
Arama
Blog
Profil